Νίκη για τον Πανγυθεατικό,ήττα για τον Άρη Σκάλας στην πρεμιέρα της Γ Εθνικής

0
41

Επίσημη πρώτη για την Γ Εθνική το Σαββατοκύριακο με αυξημένο το ενδιαφέρον για την Λακωνία καθώς 3 ομάδες του Νομού αγωνίζονται στον 7ο όμιλο.

Πιο συγκεκριμένα νίκη εκτός έδρας για τον Πανγυθεατικό στην έδρα του Ατρόμητου Χιλιομοδίου με 3-0 , και ήττα για τον Άρη Σκάλας στην Πρεμιέρα της Γ Εθνικής από την ομάδα της Κηφισιάς με 3-0. Ρεπό είχε ο Μολαϊκός που το Σάββατο έπαιξε φιλικό αγώνα με την Προοδευτική στο γήπεδο του Ασωπού .

Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε όλους τους ομίλους

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου-Άρης Αβάτου 2-0
FC Αλεξανδρούπολη-Πανδραμαϊκός 1-0
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-ΑΕ Διδυμότειχου 0-3
Νέστος Χρυσούπολης-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 0-1
Αετός Ορφανού-ΑΕ Ευόσμου 1-1
Αναγέννηση Θαλασσιάς-Ελπίδα Σαπών 0-2
ΑΕ Αμπελοκήπων-Εθνικός Σοχού 1-1
Ορφέας Ξάνθης-Ηρακλής (Αμπελοκήπων) 1-0

2ος όμιλος
ΠΑΟ Κουφαλίων-ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-1
Εδεσσαϊκός-Θερμαϊκός Θέρμης 2-0
Νίκη Αγκαθιάς-ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 1-1
Αναγέννηση Πλαγιάς-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 0-1
Αγροτικός Αστέρας-Αετός Βαρβάρας 2-0
Μακεδονικός-Θύελλα Σαρακηνών 0-0
Εθνικός Γιαννιτσών-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 2-0
Ρεπό: ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

3ος όμιλος
Ατρόμητος Παλαμά-ΠΟ Ελασσόνας 1-1
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΠΟ Φήκης 2-0
Κοζάνη-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 0-3
Αετός Μακρυχωρίου-Ηρακλής Λάρισας 0-0
ΑΣ Μετέωρα-ΑΟ Σελλάνων 0-1
Μακεδονικός Φούφα-ΑΕ Καρίτσας 0-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ερμης Αμυνταίου 2-1
Ρεπό: Δίας Δίου

4ος όμιλος
Φωκικός-Δήμητρα Ευξεινούπολης 1-0
ΑΟ Υπάτου-Νέα Αρτάκη 2-0
Ηρακλής Ψαχνών-Διαγόρας Στεφανοβικείου 1-3
Θησέας Αγριάς-Οπούντιος Μαρτίνου 0-1
ΓΣ Αλμυρού-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-1
Ρεπό: ΑΠΟ Αταλάντη

7ος όμιλος
Πανναυπλιακός-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 3-0
Άρης Σκάλας-Κηφισιά 0-3
Άγιος Ιερόθεος-Κορωνίδα Κοιλάδας 1-0
Ερμιονίδα-Ερμής Μελιγούς 1-0
Ατρόμητος Χιλιομοδίου-Πανγυθεατικός 0-3
ΠΑΟ Ρουφ-Παναρκαδικός 2-0
Ρεπό: Μολαϊκός

8ος όμιλος
Πανελευσινιακός-Αιολικός 0-1
Αίας Σαλαμίνας-Ακράτητος 2-1
Θύελλα Ραφήνας-ΑΟ Καραβά 0-0
Πυθαγόρας-Αστέρας Βάρης 3-6
ΑO Πυλίου Κω-ΑΠΕ Μικρασιατική 2-0 (10/10)
Αετός Λουτρών-ΑΠΟ Κερατσίνι (12/10, 15:00)

9ος όμιλος
ΑΠΣ Ζάκυνθος-Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-2
Εθνικός Σκουλικάδου-Πάμισος Μεσσήνης 2-1
Παλληξουριακός-ΑΟ Τσιλιβή 3-1
Παναιγιάλειος-ΑΟ Διαβολιτσίου 2-1
Θύελλα Πατρών-ΠΑΟ Βάρδας 0-0
Αίας Γαστούνης-Αχαϊκή 2-0
Ρεπό: Ναυπακτιακός Αστέρας